daži ķeburi un drupačas

Vispārēja informācija:

Osetija ir reģions Kaukāza kalnos, kuru apdzīvo galvenokārt osetīni.
Osetīnu kopskaits pasaulē tiek lēsts uz aptuveni  700000 , no kuriem 515000 dzīvo Krievijas Federācijā, Gruzijā – 100000, pārējie galvenokārt Turcijā.
Politiski Osetija sadalīta starp Krievijas Federāciju un Gruziju. Krievijas Federācijas sastāvā ietilpst ZiemeļOsetija-Alānija un Gruzijā ietiplst DienvidOsetija. Šeit jāpiebilst, ka apzīmējums Alānija iekļauts Krievijas Federācijas sastāvā esošajai Osetijas daļai pateicoties tam, ka osetīni tiek uzskatīti par viduslaikos eksistējušās Alānijas un alānu tautas pēctečiem. Abas osetīnu republikas eksistē kā autonomās republikas, bet atšķirība starp viņām ir tāda, ka Gruzijas sastāvā esošā republika ir nosacīti neatkarīgāka un to arī apliecina viņu 2006.gadā rīkotais neatkarības referendums un nodrošina uz Gruzijas-DienvidOsetijas robežas esošie Krievijas “miera uzturēšanas spēki”.

Skarbā realitāte:

08.08.2008 šis tas nedaudz mainījās – sākās aktīvā karadarbība, kuras patiesais iniciators man personīgi vēl joprojām nav skaidrs (Gruzija vai Krievija).

Skaidrs ir tas, ka Gruzijas spēka pielietošana nav izdevusies, jo jau šodien viņi lūdz pamieru ar Krieviju. Bet jautājums, kas daudzus uztrauc daudz vairāk ir tas vai Gruzijai bija tiesības uzbrukt un Krievijai aizsargāties arī faktiski uzbrūkot!?

daži mani pīkstieni par labu Gruzijai:

  • DienvidOsetijas republika nav oficiāli atzīta kā neatkarīga valsts un tādejādi tā joprojām uzskatāma par neatņemamu Gruzijas sastāvdaļu.
  • Kad norisinājās karš Čečenijā, kas arī alka pēc neatkarības, pasaule tikai vēroja un oficiālā nostāja bija, ka tās ir Krievijas iekšējās lietas, jo tā ir Krievijas Federācijas teritorija. Situācija DienvidOsetijā Gruzijas armijas iebrukuma brīdī bija līdzīga – tā ir Gruzijas teritporijas sastāvdaļa, kas draud sagraut valsts vienotību.

daži mani pīkstieni par labu Osetijai (un laikam arī KF):

  • DienvidOsetija ir republika, kurā 66,2% no visas republikas iedzīvotājiem ir osetīni – tas viņiem neapšaubāmi dod tiesības pašiem kā tautai noteikt savu likteni (līdzīgi kā ar latviešiem).
  • DienvidOsetija manuprāt nav ne ar ko sliktāka par piemēram Kosovu, kas pateicoties tieši Rietumvalstu spiedienam ieguva sev neatkarību.

mans ieteikums situācijas normalizēšanai:

  • Gruzijai jāatsakās no DienvidOsetijas ar noteikumu, ka jaundibinātajai, neatkarīgajai republikai tiek pievienota Kreivijas Federācijas sastāvā esošā Ziemeļosetijas autonomā republika. Osetīniem būtu sava valsts ar aptuveni 700000 iedzīvotājiem, Krievija un Gruzija varētu atvilkt savus spēkus no reģiona jo nebūtu ko vnk. sargāt vairs 😀 Turklāt abas parādītu savu “demokrātisko” seju visai pasaulei 🙂

Lai dzīvo neatkarīga Osetijas Republika!

Advertisements

Comments on: "bet kā tad ar Osetiju!?" (2)

  1. […] politika, russia, south ossetia, war, Ziņas | Pirms vairākām dienām rakstīju rakstu “bet kā tad ar Osetiju“. Savas domas par pašnoteikšanās tiesībām osetīnu nācijai neesmu mainījis. […]

  2. […] pirmo reizi rakstīju par Osetiju, nedomāju, ka konflikts tik ļoti sašķels pasaules sabiedrību. Un tomēr tas ir noticis un ir […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: