daži ķeburi un drupačas

Aizvakar šķirstīju lasi.lv. Bija šis tas interesants arī uzradies.  Manu uzmanību piesaistīja Mango.lv raksts, kurā manuprāt visnotaļ skarbi vārdi teikti par Latvijas ceļu projektētāju kopienu 😐 

Biju nedaudz aizkaitināts un nokomentēju jau pieminēto rakstu, bet tavu brīnumu, šodien uzpeldēja  līdzvērtīgs un tādu pašu ideju sludinošs Laacz.lv raksts par to pašu ceļa posmu uz šosejas Rīga-Jelgava. Abos rakstos pausts viedoklis, ka ir slikti, ka ir luksafori uz Rīgas-Jelgavas šosejas un tie kavē autobraucējus to ceļā no Rīgas uz Jelgavu un otrādi.

Es uzreiz gan gribētu norādīt, ka vienīgā mana saikne ar ceļu projektētājiem ir tāda, ka strādāju vienā no Latvijas lielākajiem ceļu un tiltu projektēšanas uzņemumiem kā inženieris-projektētājs. Otra mana saistība ar pieminēto ceļu ir tāda, ka nu jau 4 gadus dzīvoju Olainē, bet drīz būšu pilntiesīgs Jaunolaines (Olaines pagasta) iedzīvotājs.

Atgriežoties pie rakstaiem varu teikt, ka abu rakstu iespēja raisīt diskusiju ir pat visnotaļ iepriecinoša. Savukārt negatīvo pusi es saskatiju viedoklī, kas pauž galvenokārt visa ceļa maršruta Rīga-Jelgava veicējus un aizmirst par tiem, kas dzīvo kautkur pa ceļam, bet tas skaitlis nav mazs ~15000 cilvēku! Jā, šie luksafori ir braukšanas ātrumu ietekmējoši, bet tajā pašā laikā kalpo kā zināms drošības garants tiem, kas dzīvo pa vidu trasei. Piemēram, Olaines un Jaunolaines krustojumos pirms šosejas rekonstrukcijas bija ārprātīgs avāriju daudzums. Man pašam reiz kāda automašīna tā viegli uzskrēja, kad taisīju kreiso pagriezienu no Olaines uz Rīgu. Acīmredzot autovadītājs aiz manis neaprēķināja laiku kāds man bija vajadzīgs, lai sķersotu šoseju un tā nu viņs palika man aiz muguras kur viņam no Rīgas puses virsū traucās neskaitāms daudzums saniknotu autovadītaju! Esmu dzīvs, mašīna vesela un tā šoseja tika šķērsota ikdienas. Bet daudzi aizmirst, ka bez automašīnām šoseju šķērso arī dzīvi cilvēki! Īpaši šajā zina izceļas jaunolaines krustojums un vieta uz Jelgavas šosejas, kas atrodas pārsimts metrus aiz pieminētā Olaines krusta Jelgavas virzienā, kur uz Jelgavas šosejas iznāk ceļš no Olaines dzelzceļa stacijas! Tos varētu nosaukt par kārtīgiem nāves posmiem uz Jelgavas šosejas, jo vismaz kādreiz (arī tagad gan gadās) tur cilvēki mira vai ik dienu mēģinot šķērsot šoseju. Vislabāk sapratu šo problēmu tad, kad tā dzīvību zaudēja manas vedējmātes tēvs. Viņš šķersoja Jelgavas šoseju uz gājēju pārejas, bet automašīna vnk. to nerespektēja un lielā ātruma notrieca viņu kautgan tā ir apdzīvota vieta un atļautais braukšanas ātrums ir tikai 50km/h! Tiem, kas varbūt nezin, Jaunolaines problēma slēpjas tajā apstāklī, ka dzelzceļa stacija ir vienā Jelgavas šosejas pusē un ciemats otrā un vai cilveks atgriežoties no darba spēs neskarts šķērsot šoseju nebija zināms līdz luksafora uzstādīšanai!

Ja jautā man, tad protams es atzīstu, ka šie luksafori apgrūtina un bremzē automašīnu pārvietošanos, bet ja tas glābj cilveku dzīvības un saudzē viņu automašīnas un nervus, tad esmu ar mieru to paciest līdz tiks rasts cits risinājums.

Jau kādu laiku atpakaļ sākās diskusija par to vai Jelgavas šosejai nevajadzētu kļūt par ātrgaitas ceļu – PROTAMS VAJADZĒTU!!! Bet tad ir jāuzlabo ceļa kvalitāte un jānodrošina šosejas malās dzīvojošo pārvietošanās iespējas. Ir jau dzirdētas lieliskas iniciatīvas runas par iespējamu Olaines pārvada celšanu pār Jelgavas šoseju – tas atslogotu autotransporta kustības ātruma ierobežojumus. Arī kādam kustības aplim kā pagaidu risinājumam nebūtu nekādas vainas. Protams mūsdienās visas labās idejas atduras pret naudu, bet es varu teikt tikai LIELU paldies paar daudzu cilvēku dzīvības glābšanu līdz ar luksaforu uzstādīsanu uz Jelgavas šosejas Olainē un Jaunolainē.

Comments on: "publisks iedirsiens ne-savā lauciņā" (9)

 1. Viennozīmīgi kreņķējošā krustojumā luksofors ir vajadzīgs, bet tā intervāla darbības princips ir muļķīgs. Otra sāpe – kāpēc nevarēja šoseju pabīdīt nedaudz uz sānu un uztaisīt tur 2 joslas abos virzienos – lai no Šauļiem braucošie varētu uzsākt no 2 joslām.
  Ta vien liekas, ka projektētāji domā TIKAI par drošību. Tas protams nav slikti, bet nu common, ir taču jābūt kādam saprātīgam vidusceļam starp drošību un ērtumu.
  Par luksoforiem Jaunolainē un Olaines krustojumā neko sliktu pateikt nevaru.

 2. to Glupais

  ja par joslām pilnībā piekrītu, bet te nu iespējams ir tas jautajums par naudu. Nu LPSR laikos bija plaans viscaur Jelgavas šoseju uztaisīt ar divām braukšanas joslām abos virzienos – apsveicami, bet kā redzam tad viadukts pie Jelgavas tāpat ir uzbliests ar vienu joslu un tur būtu bremzēšanās…

 3. Naudas jautājums? Da viņi tā pat to posmu līdz Dalbes krustam taisīja gandrīz no nulles. Paplatināt to posmu 5 metrus uz sānu jau miljonus nemaksās, tas nu ir skaidrs.

 4. hehe 😀 domaaju, ka maksaas ja ne milijonus tad tuukstošus gan 😀 kaa jau teicu.. par joslaam piekriitu…

 5. Man šķiet, ka ir iespējami citi risinājumi. Tas pats aplis vietā, kur tagad ir Ozolnieku ceļa eksita rekonstrukcija veikta. Vietas tur ir atliku likām, manuprāt. Protams, nekā profesionāla manā viedoklī nav un nevar būt.

 6. Ah, un vēl. Man šķiet, ka, ja viņi tos luksoforus pārprogrammētu atbilstoši reālajai satiksmes plūsmai, būtu daudz maz izrādīta vēlme kaut ko darīt.

 7. pareizi saki laacz… (K.F.) arī es rakstīju, ka aplis vai ideālākajā variantā pārvads būtu lieliski, bet tas prasa naudu, zemes īpašumu atpirkšanu un citas čakarellas 🙂

 8. bonkajs, protams. Taupības režīmā labāk ir uztaisīt neefektīvu krustojumu, kurš perspektīvā dēļ savas neefektivitātes tāpat valstij izmaksās vēl kaut ko, nevis atstāt kā ir un vēlāk izdarīt kā vajag… Tur tās avārijas nemaz tik daudz nebija. Un, ja godīgi, neizskatās, ka šī krustojuma tagadējais risinājums ir tas labākais. Tieši tāpat kā pie Olaines pagrieziena.

 9. luksafors mani no apmierina drošības viedokļa, jā aplis vai par pārvads būtu lieliski no braukšanas viedokļa… Olaines pārvads nozīmētu kreisā pagrieziena slēgšanu uz jaunolaini, kas savukārt nozīmētu to ka Lai jaunolainiesi nokļūtu mājās viņiem būtu jābrauc līdz Olainei, tad pa pārvadu un atpakaļ pāris kilometrus uz Jaunolaini Rīgas virzienā…. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: