daži ķeburi un drupačas

Turpinot jau iepriekšējā rakstā aizsākto filmu tematiku, ieteikšu arī kādu svaigu seriālu, kas noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu “300 spartieši” filmas fanu, kā arī tos, kas seriālos nemeklē ziepju operas cienīgas ainas miljons sēriju garumā vai ASV privātmāju rajona četrās ēkās notiekošā klačošanās.

Šoreiz par seriālu, kas šobrīd jau sit pušu daudzus rekordus skatītāju pieauguma rādītājos ASV. Tam pamatā ir gan seriālam neierasti atklātās mīlas ainas, gan arī vardarbība un filmas nosacīti “vēsturiskais” tēls.

Antīkās vēstures zinātājiem seriāla nosaukums jau ir kā atšifrējums gaidāmajiem notikumiem un secībai seriāla norisē: Spartacus: Blood and Sand. Taisnības labad jāatzīst, ka pats par sevi seriāls atražo stereotipus par seno Romu un tās iedzīvotāju izklaidēm, raksturiem un dzīvesveidu. Romieši un viņu vergi rādīti kā totāli pretstati – labie vs ļaunie. Un tam visam pa vidu Spartaks – tipisks amīšu asa sižeta žanra filmu tēls, kas cīnās dēļ zaudētas mīlestības, brīvības un ir gatavs par katru cenu pārmācīt savus saimniekus.Vēsturi neizmainīsi – tas arī tiek gods godam īstenots!

Seriāls noteikti liks vilties tiem, kas sagaida perfekti autentiskus dabasskatus un kostīmus. tie ir, bet uz tiem noteikti nav likts galvenais uzsvars. Galvenais uzsvars ir pilnībā izteikts jau filmas nosaukumā – asinis un smiltis + tā pavairāk atkailinātu sieviešu un divdomīgu ainu. Ne par velti seriālu līdz 18.gadu vecumam nav ieteicams skatīties 😉

Ja nevari vien sagaidīt, kad TV3 “Ugunsgrēka” vietā beidzot parādīs  “Spartaku”, tad jau tagad noskatīties seriāla pirmo sezonu vari lūk šeit:

 1. SE01 EP01 “The Red Serpent”
 2. SE01 EP02 “Sacramentum Gladiatorum”
 3. SE01 EP03 “Legends”
 4. SE01 EP04 “The Thing in the Pit”
 5. SE01 EP05 “Shadow Games”
 6. SE01 EP06 “Delicate Things”
 7. SE01 EP07 “Great and Unfortunate Things”
 8. SE01 EP08 “Mark of the Brotherhood”
 9. SE01 EP09 “Whore”
 10. SE01 EP10 “Party Favors”
 11. SE01 EP11 “Old Wounds”
 12. SE01 EP12 “Revelation”
 13. SE01 EP13 “Kill Them All”

Gaidu jauno sezonu un ceru, ka filmā notiekošā darbība beidzot izies arī ārpus arēnas.

Comments on: "Seriāls ko noskatījos pāris dienās – Spartacus: Blood and Sand" (7)

 1. raimonsd_b said:

  Protams TU vari dziedat slavas dziesmas šim seriālam. Bet man personiski viņš likās panāk vienkāršs un pat kaitinoši klišejisks. Un par specefektiem nemz nerunājot ja nav naudas specefektiem tad labāk viņus nelieto vispār.
  Neiesaku tērēt laiku

  • es nedziedu slavas dziesmas. vnk. sorry, man ir apnicis vērot jau kārtējās CSI sērijas (tur visu laiku notiek viens un tas pats!) vai arī sekot modei un iedziļināties pārējos seriālos, kas vairumā gadījumu attaino kautko paranormālu – arī amerikāņu mazpilsētu dzīvi, norises utt.

   par specefektiem piekrītu – seriāla pirmajās sērijās bija par traku, uz baigām jau labāk 😉

   klišejas un vienkāršums ir tas par ko rakstā jau pieminēju un brīdināju potenciālos skatītājus 🙂

   paldies 🙂

 2. Apsveicu ar vienīgo rakstu, kam ir “cool fun” tags :D:D:D

 3. Kapec es pat pirmo seriju paskatities navaru ? vienkarsi neladejas

  • Jo tas izņemts no konkrētās vietnes – iesaku seriālu “aizņemties” torrentos vai arī skatīties online kanālos (piem. kinogo.net, stepashka.ru, utt… .).

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: