daži ķeburi un drupačas

Interneta un ar to saistīto tehnoloģiju attīstība pārsteidz. Vēl dažus gadus atpakaļ mans dators bija pārbāzts ar neskaitāmām programmām no kurām daļa bija paredzēta nedaudzu, konkrētu funkciju izpildei. Šķiet, tie laiki iet jau secen.  Bilžu un video rediģēšana, teksta redaktori un daudzas, daudzas citas ikdienā pie datora veicamās funkcijas ir iespējams paveikt izmantojot internetu un interneta pārlūku.

Par savu pēdējo atradumu tad nu arī gribēju padalīties.

Tā ir pasaulē populārākās rasēšanas programmas AutoCAD aplikācija, kas darbojas interneta pārlūkā.

AutoCAD WS ir vienkāršs un ērts .DWG failu apskates, koplietošanas un rediģēšanas rīks, kuru iespējams lietot uz praktiski jebkura interneta pārlūka kā Windows, tā arī MAC operētājsistēmās.

Lūk neliels oficiālais video:

Neliels ieskats iekļautajās AutoCAD funkcijās:

Darbavietā jau nedaudz smējāmies, ka ja ir šāds rīks, tad nav jēgas maksāt par AutoCAD Lite versiju. Tiesa ir savi mīnusi, kas iespējams tiks laboti nākotnē. AutoCAD WS nespēj atainot ar AutoCAD Civil 3D veidotās virsmas un tamlīdzīgos 3D objektus. To vietā, atverot failu un piekrītot tam, ka 3D elementi netiek atbalstīti, AutoCAD WS rāda smukus klucīšus un ļoti līdzīga situācija ir arī ar ‘hatch’ objektiem – tos rāda, bet nav iespējama to rediģēšana. Tekstu un līnijas gan iespējams pārvilkt, rediģēt,mainīt to krāsu, garumu utt.. Turklāt šis rīks var atvērt failu, kas saglabāts AutoCAD 2010 versijā un pēc tam lejupielādēt šo failu kā AutoCAD 2000 versijas failu.

Manuprāt šis bija ļoti ilgi gaidīts un nepieciešams rīks. Darbavietā es lietoju AutoCAD Civil 3D 2010, tāpēc nedomāju, ka lietošu AutoCAD WS ikdienā, tomēr ir patīkami zināt par tā eksistenci un iespējām gadījumos, kad nepieciešams veikt kādas darbības ar .DWG failiem pie datora, kas nav apgādāts ar atbilstošu programmatūru. Varu vien piebilst, ka šo kolosālo rīku atradu lūk šeit.

Advertisements

Comments on: "Dodiet tautai AutoCAD!" (6)

  1. Tas ir dikti jo apsveicams solis! Lai arī no Autocad zinu tik to, ka neko neiznu, bet izmanto rasēšanai 🙂 Ko līdzīgu, bet mazliet citā sfērā gaidu arī no Adobes PhotoShop puses. Varēja jau vienreiz ņemt un saņemties, atļaujoties darba ļaudīm dot iespēju izmantot šo bilžu rīku kaut vai 2000-o sākuma versiju iespēju līmenī.

    • hehe. visam jau reiz pirmā reize. Atver, piereģistrējies un pazīmē svītriņas. Tās pamatfunkcijas tur ātri apgūstamas 🙂

  2. Jaa, parsteidzoshi!
    Bet ta jau ir kaa saka, ka laisk iet uz prieksu un tehnologjija ja usak apsteigt laiku, kas zin, varbut pat izgudros pec laika kko ar ka palidzibu vares laiku ietekmet 🙂

    • Jā, runājot par laiku rakstiņā aizmirsu piebilst, ka ir “timeline” funkcija, kas ļauj aplūkot kādā .dwg failā veiktās izmaiņas laika gaitā. 😉

  3. Tā viņš ir …

  4. […] nesen rakstīju par Autodesk izveidoto Autocad WS – bezmaksas programmu, kas darbojas interneta […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: