daži ķeburi un drupačas

Ziemassvētku vakars. Kā ierasts, pēc paballēšanās pie vieniem radiem Ķekavā, dodamies ar auto pie otriem radiem Olaines novadā. Pulkstenis jau rāda 20:30. Kavējam. Lasītājs neļaus man samelot, ka laika apstākļi maksimāli draņķīgi un nepiemēroti braukšanai – ceļi apledojuši, līst lietus, kas uz ceļa sasalst. Ārā piķa melna tumsa, dažas automašīnas uz ceļa. Es jau atslabinājies, jo tūlīt, tūlīt būs galamērķis, daļa pasažieru auto aizmugurē jau snauž. Lai ātrāk sasniegtu galamērķi vēl nedaudz uzspiežu uz gāzes pedāļa.

Un tieši tad automašīnas tuvās gaismas izgaismo priekšā uz ceļa kādu neskaidru stāvu. Ātrumā, kādā informācija no redzes nonāk pie apziņas, es saprotu, ka uz ceļa, brauktuves pašā vidū pa ceļu slāj cilvēks ar tašiņu rokās. Viņš klenderē, grīļojas, bet lēnām kustās pāri ceļam. Sadursme neizbēgama – jautājums cik būs izdzīvojušo manā automašīnā, vai arī kritīs tikai bojāgājējs.

Riskēju paraujot stūri pa kreisi uz pretējā virziena braukšanas joslu atdalošās barjeras virzienā.

Un tad notika Ziemassvētku brīnums!

Mašīna uz noledojušā ceļa nesaslīdēja, nobrauca milimetru gar labajā pusē esošo cilvēku un neaizķēra kreisajā pusē esošās barjeras. Man un pārējiem viegls izbīlis, kas mūs sasniedza pa īstam tikai pēc notikušā.

Varēja būt smaga avārija, bojāgājušie, bet dzīvi palika visi, mazākie pamodās un vēl vairākas stundas krāmējās ap dāvanām.

Ziemassvētkos esiet mājās pie saviem mīļajiem! Klusus Jums svētkus!

Advertisements

Comments on: "Es ticu Ziemassvētku brīnumiem!" (7)

 1. Peteris said:

  Šitādus es nesaprotu, riskē ar līdzbraucēju, savu draugu sievas vai kas tur bija busā, dzīvībām.Biju līdzšim uz divām tiesām, bet tie nonestie alkāni jebkurā gadījumā atmaksājas. Vienā variantā dzīva sabiedrības atlieka, bt savainoti un miru;si tavi draugi, otrā – atvieglots nodokļu slogs sev un pārējiem un nomain;its vējstikls.
  Pievērs uzman;ibu savai pirmspēdējai rindkopai un padomā.

  • Atklāti sakot nesaprotu, kas tajā ko darīju es, bija nepareizi? Tu manā vietā vnk. lidotu tam cilvēkam virsū nevis manevrētu?

 2. Jātic brīnumam! Brīnumi notiek! Tas bija brīnums!

 3. Šādas situācijas uz ceļa nav patīkamas, vai tas cilvēks, vai cits dzīvnieks

  • Protams! Turklāt man viedi vīri mācījuši, ka, lai neriskētu ar pasažieru dzīvībām jābrauc pāri kaķiem, zaķiem un citiem sīkiem lopiņiem, bet nejau cilvēkiem vai tamlīdzīga lieluma dzīvniekiem.

 4. Visa dzīve pārskrēja acu priekšā? Vai nemaz nepaspēja?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: