daži ķeburi un drupačas

Kā to saprast? 

Pirmkārt tas ir neliels eksperiments ar draugiem.lv lapām kurā arī man gadījies iemest savu visuvērīgo aci. Iespēja kļūt par administratoru draugiem.lv lapai, kas publicē pieaugušajiem domātu saturu ir izrādījies gana jautrs pasākums.

Nopietni par nenopietno:

Pieaugušajiem domātas lapas, vienalga vai tās ir draugiem.lv vai kādā citā sociālajā tīklā, pašas par sevi piesaista zināmu daļu cilvēku auditorijas. Un ticiet man – tā auditorija ir apmeklētāka, ieteiktāka un skatītāka par parasta Latvijas mazā uzņēmuma lapu. Mēnesi man ir bijusi iespēja to vērot un arī salīdzināt. Maza uzņēmuma draugiem.lv lapas dienas unikālo apmeklētāju skaits mērāms zem 100 cilvēkiem, bet “pieaugušajiem” domāta lapa var šo skaitli reizināt vismaz ar 10. Un tas tikai tāpēc, ka sociālie tīkli kā draugiem.lv pārsvarā tiek izmantoti izklaidei. Turpinājumā grafikos lapu apmeklētājus vīriešus tematam atbilstoši saukšu par ‘ērzeļi’, bet lapu par ‘Ērzeļiem’, savukārt sievietes par ‘freilenes’ un lapu par ‘Freilenēm’.

Sausi skaitļi:

Palūkosimies uz “pieaugušajiem” domāto lapu statistiku. Turklāt piedāvāju statistikas salīdzinājumu starp vīriešiem un sievietēm domātu lapu statistikas rādītājiem!

Sekojošais ir grafiks, kurā ar rozīgo krāsas līkni raksturota unikālo apmeklētāju skaita dinamika sievietēm domātajā lapā un ar zilgano krāsas līkni vīriešiem domātā lapā.

Kāpēc tādi sprādzienveidīgi kāpumi? Tāpēc, ka atšķiras vīriešu un sieviešu vēlmes un tas ko viņi meklē šādās lapās. Vīriešiem patīk redzēt savus skaistuma ideālus – sievietes, bet sievietēm domātā lapa nīkuļo līdz brīdim kad talkā nāk “smagā artilērija” – vīriešu bildes nomaina viegli erotiskas, maigas pāru bildes.

Vēl jautrāk paliek tad, kad salīdzina abu lapu apmeklētājus pēc dzimuma. Tas nu ir fakts – freilenes skatās arī to, ko skatās ērzeļi, bet ērzeļus salīdzinoši maz interesē freilenēm domātais saturs. Sievietes šajā ziņā ir demokrātiskākas – vairāk novērtē skaistumu un daili.

 

 

Vecuma ziņā arī nekādi pārsteigumi – lielāka ziņkāre aplūkot  jaunajiem, bet komentē vairāk cilvēki ar pieredzi. Sievietes vairāk skatās (aplūko, bet neseko), vīrieši dara (aplūko, sūta vēstules, seko).

Uz pētījuma statusu nepretendēju, tikai nolēmu vērst vēlreiz uzmanību, ka cilvēki internetā mīl vieglas izklaides. Un tas attainojas visos tamlīdzīgajos sociālajos tīklos. Ko cilvēki meklē, to atrod  negadījumi, joki, agresija, aculiecinieku video un skaisti cilvēki. Latvijas iedzīvotāji šajā ziņā neizceļās – mēs arī esam tikai savu vājību upuri.

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: