daži ķeburi un drupačas

Esmu noskatījies piecas populāras 2012.gadā iznākušas filmas, kas vienlīdz labi apmeklētas kinoteātros un arī filmu reitingos turās virs 8 no 10 ballēm, zvaigznītēm vai mēnestiņiem.

Skyfall – IMDB Ratings: 8.0/10 from 210,861 users.

Image

Mans vērtējums: uz augšu pavilkts 7.0/10

Kāpēc šāds vērtējums? Pirmkārt filmu skatījos tikai tāpēc, ka uzskatu par pienākumu redzēt visas Bonda filmas. Otrkārt man tā likās saraustīta, pārāk paredzama un pat vienkārša. Pirms un pēc filmas galvā skan Adeles radītā filmas tituldziesma – “Let the sky fall, We will stand tall, At skyfall… Woooooooh…” un filma jau aizmirsusies! 😀

Django Unchained – IMDB Ratings: 8.7/10 from 147,302 users.

Image

Mans vērtējums: 8.8/10.

Visu izsaka viens vienīgs vārds – Tarantino! Visu filmu gaidīju, līdz beigās arī sagaidīju Tarantino parādīšanos. Parādījās un ātri aizgāja, līdzīgi būs ar šo filmu. Protams filma ir lieliska, bet Tarantino filmu portfolio jau stāv augstākas raudzes darbiņi.

Les Misérables – IMDB Ratings: 8.0/10 from 61,185 users.

Image

Mans vērtējums: 6.0/10.

Nepatīk mēģinājumi runāt dziedot, vai dziedāt runājot. Un līdz repam te vēl dikti tālu! Labi aktieri, skaisti kostīmi, stāsts sens kā pasaule, bet ne šādā izpildījumā. Filmu skatījos divos piegājienos. Pirmajā reizē aizmigu jau divdesmitajā minūtē, otrajā reizē turējos cik spēka, centos paralēli nodarbināt rokas mizojot mandarīnus un pomelo – izturēju!

The Hobbit: An Unexpected Journey – IMDB Ratings: 8.3/10 from 211,053 users.

Image

Mans vērtējums: 8.8/10.

Te beidzot bija rūķi, daudz rūķi! Filma kolosāla, atsvaidzināja sen lasīto un nu jau piemirsto grāmatu. Lielākais mīnuss – grāmata sadalīta trīs daļās un šai filmai būs turpinājumi. Tā tāda kārtējā spēlēšanās ar skatītāju, reitingiem un filmas ienākumiem. Kopumā skaista un izdevusies pasaciņa.

Argo – IMDB Ratings: 8.1/10 from 79,071 users.

Image

Mans vērtējums: 8.1/10.

Mans vērtējums šai filmai pārsteidzošā kārtā sakrīt ar vidējo IMDB auditorijas vērtējumu. Protams visā filmas gaitā kaitina tās pārliekais proamerikānisms, BET, ja tā būtu filma par Latvijas pilsoņiem, vai tā nebūtu lieliska, patriotisma pārpilna filma!? Irāņi filmā arī parādīti kā pārākie nezvēri, bet cik vēsture rāda, tad dažādu radikālu un revolucionāru ideju apmāti ļaudis mēdz rīkoties visai neapdomīgi savas idejas vārdā. 🙂

Vadoties pēc mana vērtējuma par labāko redzēto pagājušā gada filmu jāatzīst rūķu bariņam kā piektais ritenis līdzi klumburējošais Hobits  un Džango villošanās ASV dienvidu štatos.

Atzīšos, ka uzvarētājs patiesībā nav neviena no jau minētajām filmām.Visas piecas filmas “pienes ūdeni” jau 2011.gadā iznākušajai filmai kuru es gan redzēju tikai 2012.gadā, tāpēc to tad arī pasludinu par uzvarētāju!

And the winner is…

Intouchables – IMDB Ratings: 8.6/10 from 140,717 users.

Image

Mans vērtējums: 9.5/10.

Comments on: "Piecas filmas, viens uzvarētājs" (7)

 1. Intouchables nav 2011. gada? 🙂

 2. Aj, tā ir, ka nelasa rakstu… Dzēs manus komentārus 😀

  • ir ok… pats rakstot domāju, ka 2012. gada. Visu uzrakstīju, tad sapratu, ka 2011.gada un tā nu nācās rakstīt, ka uzspļauju gadiem – tā ir vnk. kolosāla filma. 😉

 3. Pag, no Hobita grāmatas tak sanāks 3 ne 2 filmas?

 4. Overkirils said:

  Es tā arī neesmu sapratis, kāpēc visiem patīk Hobits. Mazliet background – esmu ļoti liels Tolkīna darba cienītājs, un esmu lasījis visu, ko viņš ir rakstījis, un Gredzenu Pavēlnieka filmas esmu redzējis, šķiet, kādas 10 reizes (vēl nesen taisīju LotR maratonu 13h no vietas, un joprojām super).

  Nu tad es īsti nesaprotu, kas cilvēkiem patīk Hobitā. Pirmkārt, jau no pašiem pirmajiem kadriem acīs iekrīt neveiklā datorgrafika, kas bieži izskatās pēc plastalīna vai lego klucīšiem. Vairāki rūķi filmā arī izskatās pēc apkrāsotām sardelēm.

  Nu labi, it kā pofig, nekad neesmu specefektus uzskatījis par kaut ko pārpārēm svarīgu. Daudz grūtāk ir paciest tos daudzos idiotismus filmā. Teiksim, frāze “I hate green food. Do they have any chips” izklausās pēc kaut kā tāda, ko varētu teikt izlutināts 12gadīgs amerikāņu resnulis.

  Vai ņemam to vietu, kur ceļotāju kompānijai uz galvas krīt akmens bluķi un vesels lērums ķieģeļu izmēra akmeņu – nevienam ne skrambiņas.
  Orkam nocērt roku – asiņu nav, šis turpina skraidīt apkārt ar roku gluži kā no plastalīna. Varoņus sagūsta goblini, aizved pie sava līdera – tas nez kāpēc sāk … dziedāt??

  Tad vēl tas, ka ja jau LotR filmās pieturējās pie tā, ka orki runā kopvalodā (jebšu orku valoda tiek uzreiz pārtulkota, lai skatītājiem viss ir saprotams), tad kāpēc šeit to mainīt? Ļoti ož pēc lētiem centieniem padarīt orkus vairāk “badass”, akurāt tāpat kā mazbudžeta filmās ļaunie varoņi bieži runā lauzītā krievu vai vācu mēlē.

  To visu vēl pavada simtsreiz nodrāztas un izcili Holivudiskas attiecību skaidrošanās klasiskā “skarbais kompānijas vadonis, kas izliekas nepieejams, taču īstenībā ir ar maigu sirdi”. Kaut vai aina uzreiz pēc tam, kad visi gandrīz tikuši aprakti akmens lavīnā, un galvenais rūķis ne no kā Bilbo saka, ka “viņš tur neiederoties, un šim vajadzējis palikt mājās.”

  Kopumā mans verdikts ir tāds, ka filma ir taisīta pārāk ātri, pārāk neveikli, un pārāk ļoti cenšoties izdabāt 14gadīgiem skatītājiem. No Tolkīna radītās atmosfēras un episkā stāsta tur ir diezgan maz, vairāk cenšoties sabāzt filmā pēc iespējas vairāk klišejisku un līdz pēdējam nodrāztu “stāstu elementu”, rezultātā izveidojot grūti baudāmu atraugu, kas visvairāk, šķiet, paredzēta “YOLOSWAG” jaunatnei, kam garšo čipsi, nevis salāti.

  /vsjobļe izlādējos : D

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: